Jak ściągać programy bez zbędnego syfu

kobieta telefon parasole bezpieczeństwo

Zbędne oprogramowanie gratis

Jak ściągnąć programy bez zbędnego syfu? Niestety dość częsty problem, który irytuje i wkurza, co gorsza, niektórego syfu ciężko się potem pozbyć. Zwykle żeby, ściągnąć programy, które nas interesują, wpisujemy po prostu w wyszukiwarce Google, nazwę programu. A Przy okazji ściągnięcia tego, co chcemy niestety dodatkowo instaluje się na komputerze dodatkowe oprogramowanie, które jest nam zbędne. Instalują się różnego rodzaju toolbary, zestawy emotikonów i różne inne pierdoły do przeglądarki. Zdarzą się też nie rzadko wirusy czy „pobieraczki” które wyświetlają reklamy i irytują potem w różny sposób.

No to jak ściągnąć programy bez zbędnego syfu? Jest natomiast na to dość prosty sposób. Sposób, który pozwoli nam uniknąć takich niespodzianek i uchroni nas ode złego. Dobrze by było, aby to, co za chwilę opiszę, stało się dobrym nawykiem.

Sposób na czysty program.

Podczas wyszukiwania programu w przeglądarce (np. Google) warto zwrócić uwagę na ogólne wyniki tego, co zostało nam przedstawione. Dla nas jako bezpiecznego odbiorcy wartościowym oraz najbardziej zaufanym źródłem jest sam producent/wystawca i tam też kierujemy naszą uwagę. Zmierzamy do oficjalnej strony programu, który nas interesuje.

Dla przykładu weźmy popularną przeglądarkę Internatową Chrome wydaną przez firmę Google:

Wyniki wyszukiwania

Jak widać, pierwsze linki prowadzą do oficjalnej strony produktu. Następna, która zresztą nawet bardziej zwraca uwagę poprzez gwiazdki – kierują do alternatywnych źródeł nie koniecznie bezpiecznych – a zatem ryzykownych. Oczywiście nie zawsze, ale bardzo często. Więc po co ryzykować jak można ściągnąć z oficjalnego źródła?

Oficjalne strony producentów programów niestety nie zawsze są w wynikach wyszukiwania na najwyższych pozycjach. Czasem może zdarzyć się, że pierwsze z góry są te „alternatywne”.

Zawsze sprawdzajmy główny adres strony, gdzie nas prowadzi link. To jest cel. Czyli jest to linijka pisana zielonym kolorem zaczynająca się od https://www……..  Miejsce, które doprowadzi nas albo do celu, albo do zguby. Dlatego zwróćmy szczególną uwagę na to, co jest napisane na zielono. I czy jest to oficjalna strona. Producenci dbają o to, aby nazwa tam umieszczona była zgodna z ich nazwą firmy lub nazwą produktu. Zresztą po wejściu na stronę często od razu widać czy jest to zaufane miejsce – głównie po ilości reklam…

Zachęcam również do przeczytania jak bezpiecznie ściągnąć sterowniki oraz jak pomóc sobie w ochronie przed natłokiem reklam i weryfikować strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.