Nowe telewizory LG Smart 8K UHD OLED i LCD z Alpha 9 Gen 2. Już tego 2019 roku

Firma LG zapowiedziała, że w 2019 roku wypuści pierwsze telewizory Smart 8K UHD z procesorem Alpha 9 Gen 2. Będą miały 88” cali i będą wyposażone Amazon Alexa.

LG oled  Man Woman

Firma LG zapowiedziała, że w 2019 roku wypuści na rynek swoje pierwsze telewizory smart z technologią 8K UHD – co tworzy niesamowity, całkowity wymiar obrazu (7680 × 4320), znane również jako 4320p. Model wyposażony w 88” calowy ekran Z9 OLED oraz telewizor LCD SM99 wyglądają naprawdę świetnie i chociaż praktycznie nie ma obecnie dostępnych treści w tym formacie, najbliższe Igrzyska Olimpijskie 2020 już wiemy, że będą nadawane w standardzie 8K UHD. Firma LG jak widać, chce by nowi klienci, byli przygotowani na nowe doznania.

Resolution 4K 8K UHD

Firma LG przyjęła w nowych modelach również formę W9, E9 i C9. Jeśli LG usunie stosunkowo niewiele wad, które widzieliśmy w OLED z 2018 r., to te telewizory staną się naprawdę bezkonkurencyjne.

Telwizory LG 8K z HDMI 2.1

75-calowy SM99 będzie pierwszym modelem LG 8K LCD. Wyposażony jest w „FALD Pro”, (skrót od pełnego lokalnego przyciemniania strefy LED). Model ten jest również wyposażony w najbardziej zaawansowany procesor wideo Alpha 9 drugiej generacji firmy LG. Wejście UHD 8K będzie, wymagać zwiększonej przepustowości zatem nowe telewizory 8K UHD, będą wyposażone wyłącznie w wejścia HDMI 2.1. Firma LG udostępniła już jakiś czas temu tę funkcję w swoich modelach telewizorów OLED, a także w wybranych telewizorach LCD, dzięki czemu już teraz potrafią obsłużyć obraz z wysokim współczynniku klatek (HFR).

LG OLED TV Asian Girl

Amazon Alexa w LG 8K i NanoCell

Inną ciekawostką jest dodanie do Asystenta Google znanego i cenionego Amazon Alexa. Zmieniona została nazwa linii LG TV z Super UHD LCD na ’NanoCell’ TV. LG w ten sposób wprowadzi na rynek 2019 roku telewizory LCD z najwyższej półki pod tą nazwą „NanoCell”. Telewizory oparte są na panelach LCD IPS z warstwą poprawiającą działanie nanokomórek. Nanocell to też kolejne określenie kropek kwantowych, które są malutkimi re-emiterami, które wytwarzają bardzo czyste kolory w ścisłej zgodności z ich wielkością. Telewizory QLED firmy Samsung również je wykorzystują i prawdopodobnie pojawią się w modelach innych producentów również w tym roku.

LG NanoCell TV

Ulepszone zostało rozpoznawanie głosu a dokładność odpowiedzi, jest znacznie poprawiona. Dźwięki Dolby Vision i Dolby Atmos będą widoczne w większości modeli high-end. W przypadku nowych Soundbarów LG, miksowanie dźwięku dwukanałowego do 5.1 będzie obsługiwane przez telewizory wykorzystujące procesor Alpha 9 Gen 2.

LG przekazało również że starsza wersja Telewizorów B8 pozostanie w produkcji i będzie dostępna przez większość 2019. Główną różnicą będzie jednak poprawiona moc przetwarzania, dzięki zastosowaniu procesora Alpha 9 drugiej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.