Problem ze Stroną WWW/Blog – Rozwiązanie

Od jakiegoś czasu prowadzę blog i przy okazji kilka osób poprosiło mnie o pomoc w tej kwestii. W kwestii samego Bloga, ale również ogólnie budowy i uruchomienia stron WWW. No właśnie pytań było wiele i im więcej pytań, tym więcej odpowiedzi, i tym większy grymas na twarzy się rysował. Zauważyłem coś. Moje odpowiedzi na te pytania, zwykle brzmią podobnie. Zbyt często zaczynają się w stylu „hmm, to zależy… „. No ale naprawdę tak jest, że wiele zależy od danej strony i potrzeb. I wymiana dużej ilości informacji jest konieczna, a potem jeszcze i tak trzeba coś dobrać na wymiar. Tak więc jeśli Ciebie dotyczy Problem ze Stroną WWW/Blog, mam rozwiązanie.

O co chodziło?

Pytania dotyczyły doboru hostingu, na co zwrócić uwagę podczas wyboru spośród ogromnej liczby ofert na rynku. Czy są robione kopie zapasowe, jak często, ile odwiedzających udźwignie serwer, jaki serwer w ogóle wybrać, z iloma bazami danych, jakim transferem, co to jest PHP i MySQL, ile domen ma obsłużyć i czy wybrać ten za 10zł, czy za 50zł bo wyglądają identycznie itd.

Projekt i wykonanie strony. Jak zrobić stronę WWW/kto mi zrobi stronę? Co potrzebuje, by ta strona dobrze działała, ile będzie kosztować projekt a ile wykonanie, a może samemu zrobię? Jak potem zarządzać jej zawartością? Czy mogę sam zmieniać treść i obrazki, czy za każdym razem będzie trzeba się kogoś prosić? Ile to będzie kosztowało jednorazowo? Jak zrobić stronę przyjazną Google itp.

Kwestia zakupu domeny gdzie kupić? Taką za 0 zł czy, za 99 zł, czy jednak najtaniej będzie tak za 49 zł? No jak już kupię taką domenę to, co potem? Jak skonfigurować i ustawić by było dobrze, co to jest rekord A, co to jest MX, no i co to jest jakieś dziwne przekierowanie 301?

Co to jest Certyfikat SSL, czy go w ogóle potrzebuje, jak go ustawić na stronie i skonfigurować, czy lepiej kupić, czy wykorzystać taki darmowy, jak darmowy to skąd go wziąć i jakie dane mam podać?

I co?

To wszystko powyżej to tylko kilka wstępnych pytań, na które nikt prawie nie ma jasnej i konkretnej odpowiedzi. Ja przynajmniej ich nie znam. Zawsze trzeba coś doprecyzować, dopowiedzieć, założyć z góry z wyprzedzeniem.

Wiadomo, że wiele firm robi wszytko, aby jak najbardziej ułatwić życie zainteresowanemu potencjalnemu klientowi, ale ja osobiście uważam, że pomimo wszytko jest to tak zawiłe, że osobie spoza branży ciężko to ogarnąć. Nie jednokrotnie nawet potrafi to zniechęcić do dalszego działania. Wiadomo, że w świecie internetu, gdzie informacja jest powszechnie dostępna, można wszystko doczytać i się dowiedzieć, ale pytanie, czy mamy na to ochotę, czas i zacięcie by nie olać tematu w trakcie?

Czasem dobrze zadać sobie pytania. Czy lepiej mieć „wędkę i przynętę”, by złowić sobie rybę na kolację, czy lepiej iść do sklepu kupić rybę, by przyrządzić ją w domu? A może czasem fajnie jest po prostu pójść do restauracji i zamówić kawał dobrze przyrządzonej ryby, przez dobrego kucharza, na koniec zostawić brudny talerz i wyjść zadowolonym i najedzonym?

Mam rozwiązanie.

Jako że jestem chłopem z branży IT i na tym się znam. Chętnie pomogę komuś, kto się na tym nie zna i nie ma ochoty, czasu i chęci, by poznawać nową dziedzinę. Tak jak ja nie chcę się uczyć fryzjerstwa, czy mechaniki samochodowej. Ty nie musisz chcieć znać IT. Zapraszam więc do kontaktu, Pomogę ci w stworzeniu strony WWW lub bloga, Ja zajmę się sprawami technicznymi a Ty skupisz się na swojej firmie, pasji a może jednym i drugim.

Niebawem postaram się przygotować krótki i przejrzysty cennik, ale na razie proszę o kontakt na maila. Wymienimy się numerami telefonu i obgadamy wszystko. Dodam, że nie jestem przedstawicielem wielkiej firmy, wiec rozmowa będzie jak człowieka z człowiekiem:-) Zapraszam.