O mnie

Cześć

Wiele lat temu jeszcze w czasie szkoły podstawowej, zacząłem interesować się komputerami, techniką i bezpieczeństwem IT. Od lat nie potrafię wyjść z podziwu że, odkąd Internet zaczął się rozwijać, świat również bardzo przyspieszył. Wiele rzeczy byłoby nie do zrobienia – albo stałoby się dopiero za długi, długi czas, gdyby nie światowa baza wiedzy, która ciągle się poszerza oraz szybki przepływ informacji, który napędził całą machinę.
Ten blog powstał ponieważ uważam, że i tak znacznie za późno wziąłem się za niego (mówią że lepiej późno niż wale). Liczę, że to, co tutaj będzie, publikowane przyda się, nie jednej osobie a w całym globalnym świecie informacji. Jakiś promil ode mnie również znajdzie miejsce.

Nadal jestem z zainteresowaniami ukierunkowanymi w Sieci i Telekomunikacje. Dzisiaj pracuje w branży IT/Telekomunikacja od wielu lat. Po szkole praktycznie od razu podjąłem pracę w firmie telekomunikacyjnej, gdzie kontynuowałem i poszerzałem swoje zainteresowania. Do tych jeszcze ze szkoły doszło kilka nowych:-).
Łącząc dzisiaj zainteresowania oraz pracę zawodową. Jest mi naprawdę bardzo dobrze i czuje się wdzięczny za to, że mogę to łączyć. Dlatego że praca i moje zainteresowania pokrywają się. Nie traktuję swojej pracy stricte jako pracy, a raczej rozwijam swoje zainteresowania dodatkowo zbierając z tego jakieś finansowe profity.

Co do treści…

Pierwsze teksty napisałem na tematy, które mam wrażenie, że dla większości osób mogą być pomocne. Te tematy padały podczas rozmów ze znajomymi, klientami lub po prostu uogólniając – z innymi ludźmi.
Te tematy poruszane były spontanicznie lub ktoś coś chciał się dowiedzieć, kogoś po prostu czasem chciałem przestrzec przed podjęciem jakiejś niekoniecznie trafionej decyzji. No i tłumaczyłam, jak to działa i funkcjonuje, czym się różni, na co zwrócić uwagę, czym się sugerować, a na co nie zwracać w ogóle uwagi, itd. Tematy dla mnie częste podczas rozmów, ale nie błahe! To, co dla mnie okazuje się być oczywiste, logiczne, nie koniecznie takie jest dla osób z „poza branży”.

Forma i pisownia

Nie chcę, żeby to była książka! Raczej normalnie napisane to, co chce przekazać, w luźnej niezboczonej pod kątem interpunkcji, złożoności zdań, gdzie stosować Duża a Małą literę itp. Oczywiście wiele osób może kuć w oczy moja forma i ilość błędów stylistycznych czy ortograficznych. Z góry wielkie sorry za te błędy, ale nigdy nie byłem dobry z polskiego i o ile komp sam podkreśli mi jakieś słowo – to oczywiści je poprawię:-)

Nie mniej jednak zapraszam do lektury i mam nadzieję że spodoba się tematyka i wiedza, która jest i będzie najdroższa.

Kontakt do mnie:

kontakt@irass.pl