Disney+ odpowiedź na Netflix. Czego możemy się spodziewać?

Już w tym roku Disney uruchomi własną usługę strumieniowania wideo, która będzie działać na podobnej zasadzie jak Netflix.

Disney Caste cloud sky

Czego możemy się spodziewać po nowo nadchodzącej usłudze wideo dostępnej on-line?

Ma konkurować z Netflix oraz innymi platformami podobnej maści i uzupełni Hulu; uruchomienie Disney+ nastąpi w tym samym czasie co wygaśnięcie umowy dystrybucyjnej między Disney i Netflix.

Usługa o nazwie Disney+ będzie oferować mnóstwo filmów i programów telewizyjnych takich jak: Back of House of the Mouse, a także oryginalne programy z hitowych gier, takich jak Gwiezdne Wojny i Uniwersum Marvela. W przeciwieństwie do Netflix, Disney+ skupi się na odbiorcach rodzinnych i prawdopodobnie będzie kosztować mniej niej niż Netflix czy Amazon Prime albo Hulu.

Kiedy start i jaka cena Disney+

Usługa online Disneya zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2019 roku w Stanach Zjednoczonych, natomiast dostępność za granicą będzie dostępna później, niestety firma nie podała żadnych konkretnych dat. Nie ma też nic konkretnego o cenie usługi, chociaż Prezes Disneya Bob Iger powiedział, że usługa będzie tańsza niż Netflix. Nie odniósł się jednak do żadnej konkretnej opcji abonamentowej Netflix-a. Jest to też zapewne kwesta ilości filmów i programów, które Disney+ zaoferuje.

Prezes podczas swojej wypowiedzi wspomniał także o pomyśle na połączenia Disneya z Hulu (gdzie Disney posiada większościowy udział) i ESPN+ (usługi sportowe).

Nie wiemy, jak będzie wyglądać aplikacja Disney+ na różne urządzenia i na jakie urządzenia będzie przeznaczona. Ale jeśli Disney chce konkurować z Netflix to możemy spodziewać się wsparcia dla głównych platform, takich jak Android, iOS, Amazon Fire TV i Apple TV.

Disney+ starsze filmy i programy TV

Mickey and Mini Disney+

Zdecydowana większość programów w Disney+ będzie pochodzić z katalogu głównego studia, z raportami prezentującymi od 5000 do 7000 odcinków telewizyjnych. Może to wskazywać na to, że dzieciaki będą mogły oglądać starsze sezony kultowej Mickey Mouse Clubhouse i Eleny Avalor. Disney jeszcze nie ogłosił konkretnych programów telewizyjnych, na to musimy jeszcze zaczekać. Disney+ prawdopodobnie będzie zawierał również kontent z National Geographic.

Filmy, Disney to około 500 tytułów z jego głównej produkcji, a do tego filmy produkcji Marvel oraz Pixar, choć wiadomo, że pierwszych sześciu filmów o Gwiezdnych Wojnach nie będzie do co najmniej 2024. (Turner kupił prawa do emisji i transmisji strumieniowej tych filmów w 2016 r. I nie zamierza ich sprzedać z powrotem). Disney+ udostępni także filmy, które trafią do kin od 2019 roku włącznie, począwszy od Kapitana Marvela.

Disney+ potwierdzone filmy i seriale

W ostatnich miesiącach dostępnych jest wiele raportów o filmach i programach telewizyjnych, które Disney produkuje na potrzeby usługi udostępniania strumieniowego online. Jednak wiele z nich jeszcze nie zostało potwierdzonych, większość produkcji jest na wczesnym etapie. Disney+ chce wydać na początku pięć programów i cztery albo pięć filmów w pierwszym roku, więc nie ma co nastawiać się na ogrom nowości filmowych. Zresztą w pierwszej kolejności będą one zapewne dostępne na największe rynki, czyli Stany Zjednoczone oraz Kanada.

O czym już wiemy z zapowiedzi Disney:

  • Nienazwana seria akcji na żywo z gatunku Gwiezdne Wojny. Produkcja rozpocznie się w 2019 roku.
  • Nowa seria potworów Monsters, Inc.
  • Fabularna gra z gatunku Gwiezdne wojny „Mandalorianin”, Jona Favreau
  • Filmowa, młoda adaptacja, starszej już nieco powieści Stargirl
  • Sezon 7 z serialu animowanego Star Wars: The Clone Wars.
  • Serial oparty na Marvela Loki, z Tomem Hiddlestonem.
  • Nowa seria oparta na High School Musical

Netflix

Jak spojrzeć na ofertę Netflix widać, że filmy Disneya, które trafiły do publiczności to te z 2016 roku i późniejsze. Zatem nie będzie wcale tak wiele pozycji, które uszczuplą ofertę Netflix – ale jednak. W porównaniu z tym, co na bieżąco produkuje Netflix wiele nadal przed nami. Na Netflix pozycje z produkcji Disney będą dostępne do końca 2019 roku. Uruchomienie Disney+ wpłynie głównie na decyzję subskrybentów serwisu Netflix do oglądania przyszłych filmów. Takich, które trafią do kin w 2019 roku i później.

Co nas czeka w przyszłości

Mamy wiele czasu do premiery Disney+ w Stanach Zjednoczonych, zanim dotrze do Europy i Polski, jeszcze więcej wody upłynie. Gdy w końcu jednak premiera nastąpi, usługa może szybko ewoluować dzięki nowym treściom i funkcjom. Tak jak było w przypadku ESPN+ która po premierze na początku 2018 roku. Dodała jeszcze więcej relacji sportowych i świetnych oryginalnych programów.

Netflix jednak cały czas produkuje nowe, bardzo dobre treści filmowe, seriale i oryginalne programy. Najprawdopodobniej nowy twór na rynku wideo streamingu online jakim jest Disney+ zmotywuje także Netflix do zakasania rękawów i tworzenia coraz to nowszych i jeszcze ambitniejszych produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.