Fiverr – czyli jak znaleźć pracownika na rynku światowym.

Co to jest Fiverr?

Kiedy dwóch przedsiębiorców z Tel Awiwu, Micha Kaufman i Shai Wininger w 2010 roku połączyło siły, aby zbudować platformę skupiającą rynek online do łączenia freelancerów z kupującymi. Idea przyświecająca realizacji oraz jedno z głównych założeń to było prostota, oraz niskie koszty. Już za 5 USD można uzyskać wysokiej jakości usługi.
Podczas gdy początkowa strona Fiverr była dość podstawowa, nadal działała całkiem dobrze, ponieważ wzrost zaczął się rozwijać.

Micha Kaufman, w ogłoszeniu na Fiverr IPO przekazał: „Zakupy online przekształciły się w przyjemne doświadczenie, które ma wiele zalet: wydajność, różnorodność i wybór, przejrzystość atrybutów produktu, jakość i cena oraz niezawodność usług i dostaw. Nie widzieliśmy powodu, dla którego nie moglibyśmy stworzyć podobnego modelu usług cyfrowych”.

Misją Fiverr jest zmiana sposobu działania świata. Platforma łączy firmy z freelancerami oferującymi usługi cyfrowe w ponad 200 kategoriach, w 8 branżach, w tym w projektowaniu graficznym, marketingu cyfrowym, programowaniu, wideo i animacji. Od początku platforma ułatwiła ponad 50 milionów transakcji. Globalna społeczność freelancerów obejmuje ponad 160 krajów.

Główne kategorie na fiverr

W momencie pisania tego artykułu na fiverr.com znajduje się 8 głównych kategorii/branż, które z kolei dzielą się na podkategorie.

  • Graphics & Design – Projektowanie grafiki
  • Digital Marketing – Marketing cyfrowy
  • Writing & Translation – Pisanie i tłumaczenie
  • Video & Animation – Wideo i animacja
  • Music & Audio – Muzyka i dźwięk
  • Programming & Tech – Programowanie i technika
  • Business – Biznes
  • Lifestyle – Styl życia

Gwarancja czasu i ochrona płatności

Fiverr gwarantuje płatności oraz zadowolenie. Ochrona płatności na platformie jest podobna do sposobów ochrony kupujących znanych z serwisów eBay, Aliexpress czy rodzimego Allegro. Gwarantowana zapłata i jest wydawana freelancerowi, gdy tylko klient będzie zadowolony i zatwierdzi otrzymaną pracę.

Z góry znasz cenę za usługę. Na Fiverr.com znajdziesz każdą usługę w ciągu kilku minut i dokładnie dowiedz się, ile zapłacisz. Brak stawek godzinowych, tylko stała cena.

Fiverr oferuje również wsparcie oraz pomoc przez 24/7. Przez to cieszy się bardzo dobrą opinią za rzetelną obsługę oraz szybkość odpowiedzi na wszelkie pytania.

Informacje zwrotne i reputacja są niezbędne dla rynku Fiverr. Dzięki ocenom sprzedawców poziomom i opiniom kupujących uproszczone zostało przeglądanie, porównywanie i kupowanie potrzebnych usług.

Oceny sprzedającego

Po tym, jak sprzedawca zakończy zlecenie, kupujący mogą oceniać swoje doświadczenia na podstawie wszystkich widocznych kryteriów. Kupujący mogą zostawić opinię na temat ich interakcji ze sprzedawcami i podzielić się swoim zamówieniem.

Bezpieczne płatności

Wszystkie transakcje są przeprowadzane na platformie Fiverr. Niezależnie od tego, czy kupujący korzysta z karty kredytowej, PayPal czy innej formy płatności, Fiverr.com zajmuje się wszystkim i zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

Zanim przejdziesz dalej. Być może zainteresuje Cię artykuł na temat bezpieczeństwa w Internecie. Po kliknięciu na link artykułu, otworzy się on w nowej zakładce, byś mógł najpierw doczytać ten artykuł:

Bezpieczna komunikacja

Możesz bezpiecznie komunikować się i wymieniać pliki z dowolnym sprzedawcą za pośrednictwem bezpiecznego systemu przesyłania wiadomości. Wszystko odbywa się za pośrednictwem Fiverr a dzięki temu masz gwarancję, że cała transakcja przebiegnie bezpiecznie i pomyślnie.

Rejestracja i logowanie w Fiverr

Serdecznie polecam założyć darmowe konto oraz przejrzeć ogrom usług, oraz funkcji jakie oferuje Fiverr.

Tutaj znajdziesz link do strony

gdzie założysz konto lub zalogujesz się za pomocą konta Facebook albo Google. Rejestracja jest bezpłatna, a więc możesz przejrzeć zlecenia oraz zorientować się w cenach, a te na prawdę są atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.