Najlepsze strony TOR do anonimowych działań online

Tor jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych zorientowanych na prywatność. Kiedy łączysz się z Internetem za pomocą przeglądarki Tor, twój ruch internetowy jest szyfrowany i kierowany przez szereg losowych serwerów. Połączenie globalnej sieci serwerów sieci Tor i bezpłatnego oprogramowania typu open source pomaga internautom zachować anonimowość w Internecie. Przeglądarka Tor jest szczególnie przydatna, jeśli chodzi o dostęp do deep web (ang, głębokiej sieci).

Co to jest deep web? Termin „deep web” odnosi się do tych części Internetu, które nie są indeksowane przez konwencjonalne wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, Bing i Yahoo. Ta część Internetu istnieje tylko jako darknet, sieci nakładkowe, które korzystają z Internetu, ale można uzyskać do nich dostęp tylko za pomocą specjalnego oprogramowania. Sieć Tor jest jedną z największych darknet w głębokiej sieci i jest dostępna tylko za pomocą przeglądarki Tor Browser.

Witryny z cebulą to witryny hostowane w sieci Tor. Twoja standardowa przeglądarka nie otworzy linku z rozszerzeniem .onion. Jeśli nie znasz tej części Internetu, nie martw się. Mam coś dla ciebie. Oto najlepsze witryny .onion do zapoznania się z daknet-em bez martwienia się o swoją prywatność.

The Hidden Wiki

The Hidden Wiki to .onion wersja Wikipedii. Czyli podziemna Wikipedia. Czyli darknet Wikipewia. Znajdziesz tutaj liczne linki do szerokiej gamy usług w głębokiej sieci. Ukryta Wiki przedstawia jeden z najlepszych sposobów odkrywania treści, do których nie można uzyskać dostępu za pomocą konwencjonalnych wyszukiwarek.

Baza kluczy

Keybase to narzędzie bezpieczeństwa, które pozwala użytkownikom łączyć wszystkie swoje profile online z szyfrowaniem PGP. Ten system linków do profilu kryptograficznego pozwala ci łączyć twoje media społecznościowe i inne konta internetowe, co sprawia, że niezwykle trudno jest ukraść Twoją tożsamość online i podszyć się pod Ciebie.

CIA też korzysta

Tak, rzeczywiście Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) ma witrynę .onion. Może to się wydawać dziwne, że CIA ma stronę internetową w ciemnej sieci, ale ma to sens. Charakter samego zadania wymaga bezpiecznego kanału informacyjnego, a sieć Tor jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów przekazywania informacji przez Internet.

SecureDrop

SecureDrop to system zgłaszania nieprawidłowości w sieci Tor, który pomaga informatorom bezpiecznie udostępniać wycieki informacji. Organizacje medialne, takie jak ProPublica, a także organizacje pozarządowe często używają SecureDrop do anonimowej komunikacji ze swoimi źródłami. Każdy może zainstalować aplikację w swojej organizacji.

Sci-Hub

Jeśli szukasz jakichkolwiek informacji naukowych w sieci daknet, najprawdopodobniej znajdziesz to, czego szukasz w Sci-Hub. Na tej stronie .onion znajduje się ponad 50 milionów artykułów naukowych i innych rodzajów zbiorowej wiedzy naukowej, i są one dostępne bezpłatnie.

Riseup

Wraz z rosnącym zagrożeniem cenzury internetowej w krajach z autorytarnymi reżimami, promowanie zmian społecznych jest niebezpieczne. Riseup zapewnia bezpieczne narzędzia komunikacji online osobom i grupom walczącym o zmianę społeczną. Platforma komunikacji e-mail w sieci Tor ma ponad sześć milionów użytkowników na całym świecie.

Facebook

Pomimo swoich słabości Facebook jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi komunikacji w Internecie. Facebook umożliwia nieznajomym w Internecie swobodną komunikację. Wersja największej platformy mediów społecznościowych .onion ma na celu pomóc ludziom w krajach, w których władze blokują dostęp do standardowej wersji platformy.

ProPublica

ProPublica była jedną z pierwszych organizacji prasowych, która przeciwstawiła się inwazyjnej polityce prywatności w Internecie ustanowionej przez rządy i organizacje prywatne na całym świecie. Utworzenie witryny .onion przez organizację prasową, która zwyciężyła w konkursie Pulitzer, było wielką wygraną w zakresie wolności słowa i prywatności w Internecie.

Jeśli wiesz, gdzie szukać, głęboka sieć ma wszystko, czego szukasz. Ale ta część Internetu jest ogromna i może być onieśmielająca dla niedoświadczonych użytkowników Tora. Bez odpowiednich narzędzi łatwo się zagubić w ogromie głębokiej sieci. Te popularne witryny .onion mogą pomóc Ci w zapoznaniu się z głęboką siecią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.